Sterydy-opis,informacje

\
Dizzy
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 14, 2019 5:19 pm

METANABOL

Post autor: Dizzy » czw lut 14, 2019 7:58 pm

Na początek troszkę teorii o tym, czym jest metanabol:
METANABOL, a dokładnie metandienon,17α-metylotestosteron – organiczny związek chemiczny z grupy steroidów stosowany jako lek przy niedoborze białka i w rekonwalescencji, a także w celu zapobiegania zanikom mięśniowym po ciężkich chorobach. Bywa wykorzystywany jako środek dopingujący (w takich przypadkach jego stosowanie może prowadzić do uszkodzenia wątroby, przerostu lewej komory serca, agresji i nadmiernego przyrostu masy mięśniowej). Jest sterydem anabolicznym wprowadzonym na rynek amerykański w 1958 roku. Był używany przez kulturystów w celu zwiększenia przyrostów masy mięśniowej, jednak został zakazany przez Agencję Żywności i Leków i wycofany z obrotu w Stanach Zjednoczonych. Jest produkowany w Meksyku, Rosji, Tajlandii. Mimo powszechnej opinii metandienon nie jest produkowany w Polsce, a dostępne obecnie na czarnym rynku leki produkcji Jelfa SA są wyłącznie imitacjami. Obecnie jest wycofany z listy dopuszczonych do obrotu leków.

~Każdego czytelnika należy uświadomić ze skutkami ubocznymi wynikającymi z zażywania tego sterydu. Stosując metanabol warto zwrócić uwagę na skutki uboczne . Jeżeli bierzemy sterydy z głową to przy niewielkich dawkach i relatywnie krótkich cyklach , biorąc mete solo tzw. „blok”, czyli zahamowanie endogennej produkcji testosteronu jest minimalne , ale trzeba liczyć się z tym, że prawdopodobieństwo wystąpienia skutków takich jak obniżenie libido jest prawdopodobne. Na cyklu mogą także pojawić się skutki uboczne związane z nadmiarem estrogenów - choćby ginekomastia.
Często "na mecie" występuje nasilone zatrzymanie płynów, obserwujemy tzw. „zalany” wygląd oraz – wzrost ciśnienia tętniczego. Dodatkowo przy mecie wystepują specyficzny, nieodczuwalny, skutek uboczny , jak wzrost poziomu tzw. prób wątrobowych (ALAT, ASPAT). Metandienon ze względu na specyficzną budowę (grupa metylowa na 17 pozycji) mocno obciąża wątrobę, a w skrajnych przypadkach , przy dużych dawkach , może prowadzić do jej uszkodzenia. Osoby podatne mogą zaobserwować pojawienie się zmian skórnych (pryszcze, zaskórniki) oraz nasiloną utratę włosów.
Starczy tej teorii, czas na prostą,zrozumiałą wiedzę. :D :D

~Metanabol to jeden z najsilniejszych sterydów na rynku. Pozwala przybrać ogromną "masę" w krótkim czasie. Przez ten aspekt jest wykorzystywany w kulturystyce. Stał się podstawą każdego cyklu w latach 80 wieku XX. Brali go kulturyści "Złotej Ery"-Arnold Schwarzenegger oraz Frank Zane. Jest bardzo tanim sterydem, dlatego tak dużo osób decyduje się na ten doping. Średnia cena metanabolu oscyluje w granicach 70-90 zł w detalu. Cena jest dużą korzyścią tego sterydu. Jak już wcześniej wspominałem jest jeszcze "masa" związana ze stosowaniem tego sterydu. Dlaczego słowo masa zapisałem w cudzysłowie? Zrobiłem tak, gdyż masa, którą uzyskaliśmy na cyklu to głownie woda. Wiadomo, że nie tylko, ale beztłuszczowej masy mięśniowej nabieramy bardzo mało. Jest on odradzany na pierwszy cykl z powodu na swoją siłę, po prostu jest za mocny lub też z powodu spustoszenia jakie sieje w organizmie. Jednak i tak zdrowie jest wartością względną dla osoby, która wybiera metanabol z powodu jego ceny i przyrostów. Mało kto wie, że 4-6 tygodniowy cykl z metanabolu uszkadza wątrobę porównywalnie jak spożywanie codziennie 200g alkoholu przez 2 lata. Na większości forach napisane jest, że po cyklu wszystko ci schodzi. Nie do końca się z tym zgodzę. Osobiście znam osoby, które robiły cykl z metanabolu solo. Brały 100 tabletek w całym cyklu. Jedna z nich zbudowała około 8kg masy. Trzymała tzw. michę oraz trenowała 4 razy w tygodniu. Po odstawieniu metki lub też jak kto woli po skończeniu cyklu masa nadal się utrzymywała. Minął miesiąc i masa nadal ta sama, potem drugi oraz trzeci. Oczywiście cały czas dieta oraz trening były spełniane. Trudno mi powiedzieć co byłoby dalej, gdyż wszedł na następną bombę. :lol: :lol: To tyle w temacie "Ile czasu po cyklu będzie ta masa". Mało kto wie, że to nie tak,że nagle puchniesz na cyklu, a potem po odstawieniu wszystko ci w jakiś sposób opada. Masa zbudowana na tym cyklu to głownie woda. Po jakimś czasie od zakończenia cyklu po prostu wydalasz tę wodę ze swojego organizmu. Metanabol jest stosowany jako tzw. kick-starter. Można zacząć go brać na początku jakiegoś większego cyklu. Zmaksymalizuje on wtedy przyrostu tego cyklu.

Jeśli chcesz się dowiedzieć o "podstawach" na cyklu z mety to czytaj dalej.


Jeśli już zdecydujesz się na taki cykl zakup czym prędzej osłony na:
-wątrobę,
-żołądek.
Na wątrobę poleca się najczęściej sylimarol lub esseliv. Osobiście zamiast sylimarolu używam ostropest. Dlaczego? Nie lubię faszerować się lekami, jeśli jest dostępne coś naturalnego, niosącego za sobą te same korzyści. Cena jest korzystniejsza. Osłony na żołądek, gdyż będziesz trawił ogromne ilości jedzenia. Pomogą utrzymać ci dobrą kondycję ścianek komory żołądka. do tego dołożyłbym jakieś produkty mleczne typu maślanka, jogurt naturalny wspomagające trawienie. Musicie wiedzieć że podczas cyklu na metanabolu możecie dojść do dziwnego uczucia, że jesteście głodni, nawet bardzo, a czujecie wstręt do jedzenia.Nie będziecie mieli ochoty na jedzenie, mimo iż będziecie głodni. Do tego należy "zbić" estrogen oraz prolaktynę. Jeśli jest to twój pierwszy cykl to na pewno wartości tych dwóch hormonów polecą ci mocno w górę. Jak bardzo? Zależy to od np. tkanki tłuszczowej. W tym celu zakup Tamoxifen oraz Cabaser, który jest dostępny w naszym sklepie. Cykl nie może być dłuższy niż 8 tygodni. Tydzień szczytowy osiągamy w 4 tygodniu. Oznacza to, że nasza masa rozwija się najbardziej do tego czasu. Później zmiany są niewielkie.Informacje zawarte w artykule zaczerpnąłem ze stron internetowych ogólnie dostępnych dla wszystkich. Za wszelkie niedomówienia z góry przepraszam. Większość wiedzy wynika z moich osobistych doświadczeń.

admin
Site Admin
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 07, 2018 2:54 pm

Re: METANABOL

Post autor: admin » pt lut 15, 2019 3:41 am

Bardzo dobry artykuł ;)

ODPOWIEDZ